Корецький районний історичний музей
Корецький районний історичний музей — має зібрання матеріалів і предметів з історії Корецького краю, науково-культурний осередок міста і області.

Корецький районний історичний музей розташований у прилаштованій історичній одноповерховій будівлі, що є пам'яткою історії та архітектури, в центрі Корця за адресою:
вул. Київська, буд. 45, м. Корець (Рівненська область, Україна).

Заклад розмістився у правому крилі колишнього палацу Горчинських, що був збудований наприкінці XVIII століття в стилі пізнього класицизму.

Режим роботи музею: з 09:00 до 18:00 години, вихідний день — субота.

Корецький районний історичний музей розпочав свою діяльність у 2000 році.

Засновниками музейного закладу виступили Міністерство культури і мистецтв України. Партнерами закладу є Рівненський обласний краєзнавчий музей і ЗАТ «Рівне турист».

Працівники музею займаються вивченням і збереженням пам'яток матеріальної й духоної культури, пропагують надбання національно-історичної та культурної спадщини, здійснюють велику лекційну та громадську діяльність. Нині (2000-ні) пересічна кількість відвідувачів музею на рік становить 6,3 тисяч осіб.

Фонди Корецького районного історичного музею становлять 2 624 одиниці зберігання основного фонду і 3 994 — науково-допоміжного фонду. Площа музею: експозиційно-виставкова — 1 180 м², фондосховищ — 40 м².

У музеї діє 5 залів:
етнографічна зала «Інтер'єр українського побуту»;
історична зала;
зал, де розміщені експонати, присвячені участі краю у ВВв;
2 виставкові зали.

Найціннішими (унікальними) колекціями Корецького районного історичного музею є: посуд Корецької фарфоро-фаянсової мануфактури кінця XVIII — 1-ї третини XIX століть; колекції нумізматики, археології, гончарних виробів XIX—ХХ століть.

Виставкові проекти корецьких музейників: виставки майстрів народної творчості та самодіяльних і професійних художників. Також створено постійно діючу виставку «Створення і розбудова незалежної держави».Создан 11 авг 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
Яндекс.Метрика